Ana sayfa Modeller Volvo Ocean Race Sürümü

Volvo Ocean Race Sürümü

211
2

Volvo Ocean Race serisi, 2017 yılı içerisinde sınırlı olarak üretilmiştir. Acil durum freni ve çarpışma uyarı sistemi ile piyasa içerisinde dikkatleri çeken bir model olmuştur. Volvo Ocean Race sürümü kamyon sınıfında bir araç serisidir.

İç ve dış dizaynıyla da rakipleri içerisinde dikkat çeken bir konuma sahiptir. FH13 Globetrotter, FH16 Globetrotter ve Globetrotter XL modellerinde bu sürüm mevcuttur.

Motor ve Şanzıman

750 hp’ye varan gücü ile dikkatleri çeken bir sürüm özelliğine sahiptir. Aynı zamanda 3500 nm’lik iyi bir tork gücüne de sahiptir. Volvo Ocean Race sürümü I- Shift ve I- Shift Crawler şanzımana sahip olan araçlarda 13 litrelik Volvo dizel motor bulunmaktadır. Turbolu, D13 500 HP ve 540 hp motor yer alıyor. Yanı sıra, Volvo I- Shift Dual Cluth ile hız sabitleme sistemi de dikkat çeken yanlarındandır.

Güvenliğinizin maksimum seviyeye taşınmasını sağlayan bu sürüm, aynı zamanda en yüksek teknolojilere sahiptir. Alarm sisteminin yanı sıra, güvenlik dolabıyla da FH serisi oldukça tercih edilmektedir.

Sürüş Konforu

Volvo, özellikle sürüş konforu ve güvenliği ile bilinen bir markadır. Volvo Ocean Race sürümü ile de, şerit değiştirme desteği, acil fren sistemi, çarpışma durumlarına karşın ani uyarı sistemi, hız sabitleme özelliği, DAS yani sürücü uyarı sistemi bu araçlarda bulunmaktadır. Uzaktan kumandalı anahtar sistemi ve alarm özelliğiyle de araç güvenliğini sağlamaktadır. Sürüş güvenliğiniz için yolcu ve sürücü koltuklarında kırmızı emniyet kemerleri de bulunmaktadır.

Tasarımından da bahsetmek gerekirse, Ocean Race turnuvalarından esinlenerek yelken ve deniz temaları da ufak detaylarla karşımıza çıkıyor.  Saklama bölümleri, halılar, deri kullanımı, kapı panelleri ve daha birçok özellik sürücü konforu için özel olarak tasarlanmıştır.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here