Ana sayfa Modeller Volvo FMX Serisi

Volvo FMX Serisi

327
0

Kamyon serileriyle de bilinen Volvo, FMX serisi ile mükemmel bir inşaat kamyonu sınıfına sahiptir. Bu seriye ait araçlar, yüksek verimli sürüş özelliğinin yanı sıra tasarruf özelliğine de sahiptir.

Volvo’nun da belirttiği üzere en sağlam kamyonu olarak da nitelendirilmektedir. Volvo FMX serisi, sürücü destek sistemleri, dizel motorları, havalı arka süspansiyonu, dinamik direksiyonu ve benzeri özelliklerle ön plana çıkmaktadır.

Motor ve Şanzıman

Serideki motorların hepsi yüksek verimli olmanın yanı sıra düşük yakıt harcama teknolojisi ile üretilmiştir. 420, 460, 500 ve 540 hp  şeklinde değişen motorlara sahiptir. Bununla beraber, serideki tüm motorlarda common- rail yazılımı bulunmaktadır. Volvo FMX serisi, diğer araçlara göre daha düşük iç sürtünme özelliğine sahiptir.

D11K ve D13K420 motorlarına sahiptir. DOC, DPF, SCR ve ASR özellikleri bulunmaktadır. 11 ve 13 litrelik olarak seçenekleri bulunan motorlar Euro 6 uyumludur. Silindir sayısı ise 6’dır. Silindir hacmi ise 10.8 dm3 olarak biliniyor. Tork gücü ise motora bağlı olarak 650 Nm ve 1000 Nm şeklindedir.

Sürüş Konforu

Volvo trucks serisi içerisinde dayanıklılığı ile ön plana çıkmış serilerden biridir. I- Shift yazılım paketlerine sahiptir. Bu yazılımlar ile aracınızı kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.  Sürüş konforu sağlamak adına araçta ısıtma, aydınlatma ve güneşlik ve benzeri opsiyonlar bulunuyor. Volvo FMX serisi entegre bir tasarıma sahiptir. Uzun yollarda rüzgar ve yağmur gibi durumlara karşın cam deflektörleri bulunmaktadır.

Aynı şekilde kabin yanlarında çamurluklar için de deflektörler bulunmaktadır. Dış güneşlik sayesinde ısı ve konfor kolayca sağlanmaktadır.  Dilerseniz çeşitli yazılımları Volvo’nun sitesinden edinerek indirebilir, aracınıza entegre edebilirsiniz. Bu şekilde, iç dizaynda ve ekran uygulamalarında değişiklikler yapabilir, sürüş konforunuzu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleFord 1848T
Sonraki makaleIVECO Astra
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here