Ana sayfa Modeller Volvo FM Serisi

Volvo FM Serisi

88
0

Taşımacılık, lojistik ve uzun yol sürüşlerinde sıklıkla tercih edilen Volvo truck serilerinden biridir. Uzun yol ya da bölgesel her türlü taşımacılık ve dağıtım için son derece uygundur. Buna göre de kolaylıkla adapte edilebilen bir sisteme sahiptir.

Tasarruf özelliğinin bulunmasından dolayı da Volvo FM serisi karlı bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Birinci sınıf bir hizmet anlayışına sahip olabileceğiniz araç serilerinden biridir.

Motor ve Şanzıman

FM serisinde D13 ve D11 motoru kullanılmaktadır. D13 motorunda tork gücü düşük motorda bile fazladır. D11 ise, yağ boşaltma periyotlarının uzun olduğunu söyleyebiliriz. Böylece çevreye olumsuz etkileri daha da azalmaktadır. Volvo FM serisi  önemli mottolarından biri düşük devirde en yüksek ve iyi tork gücü sağlamaktır.

Seçici katalitik indirgeme, ASC ve DOC özelliklerine sahiptir. Her iki motor türünde de emisyon standardı  Euro 6 olarak kullanılmaktadır. Silindir sayısı da 6 olarak biliniyor. Tork çıkışı ise 650 ile 1000 nm arasında değişkenlik gösteriyor.  330 ile 550 hp arasında değişen maksimum güç oranına sahiptir.

Sürüş Konforu

Sürüş kolaylığı için araçların iç dizaynında da çeşitli eklemeler yapılmıştır. Kolay ulaşıma sahip güvenli saklama alanı, sürücü için kolaylık sağlaması adına şişe tutucu, yatak perdeleri gibi unsurlar bulunmaktadır. Volvo FM serisi kapsamında, yangına dayanıklı iç tasarım ve aydınlık ortam yaratacak ışıklandırma ve perde sistemi de bulunmaktadır.  Kişiselleştirilebilen tasarım ve teknolojik özelliklere de sahiptir.

Güvenli yol tutuş özelliğine sahip olan kamyonlarda, Volvo Tech Tool yazılımı bulunuyor. Bununla araç içi ekran kullanımını kendiniz başlatabilir ve özelliklerini kendinize göre dizayn edebilirsiniz. DRL far yazılımı ile de yol güvenliğiniz açısından sizlere kolaylık sağlamaktadır. Donanımsal özelliklerini ekstra yazılım paketleriyle daha da artırabiliriniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleScania Yeni P Serisi
Sonraki makaleRenault T Serisi
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here