Ana sayfa Modeller Volvo FH Serisi

Volvo FH Serisi

306
0

FH serisi, uzun yol araçlarının en bilinen serilerindendir. İlk olarak 1993 yılında üretime geçirilen seri, F serisinin yerine getirilmiştir. Volvo FH serisi, üretimlerine şu an için FH, FH13 ve FH16 modelleriyle devam etmektedir.

FH’nin açılımı Türkçe’de ön yüksek kabin anlamına gelmektedir. Volvo’nun en çok satılan serilerinden biridir. Güvenlik sistemleri ve sürüş konforu nedeniyle de oldukça beğenilmektedir.

Motor ve Şanzıman

Motor yarışlarından esinlenen Dual Clutch şanzımanına sahip olan FH serisi, yakıt tasarrufu özelliğine sahiptir. %11’e varan tasarruflar sağlamaktadır. Volvo FH serisi, rakipsiz olarak nitelendirilen D16K motoruna sahiptir. Motorların tamamı bilindiği üzere, Euro 6 ile uyumlu şekilde üretilmiştir. Motor gücünden söz etmek  gerekirse, 550, 650, 750 hp gibi farklı opsiyonlara sahiptir.  Tork gücü ise 3500 nm’ye varabiliyor.

420 ve 460 hp’lik motorlarda sıkıştırma özelliği artırılmış ve diğer hp’lerde ise optimize edilmiş yeni turbo motor kullanılmaktadır.  Motor kontrol özelliği yenilenmiş ve son derece iyi duruma getirilmiştir. Aynı zamanda common- rail yazılımı ile de desteklenmektedir.

Sürüş Konforu

FH serisinde, Volvo’nun patentine sahip olduğu özel fren sistemi kullanılmaktadır. 470 kw güce varan fren gücüne sahiptir. Optimize yeni nesil hız sabitleyici sisteme de sahiptir. Volvo FH serisi, otomatik kontrol özelliği sayesinde, sürüş anında sizler için tehlikeleri algılayıp ekran üzerinden size sinyal vermektedir.  Gece sürüşünde, araç içi ışıklandırma ve ekran ışıklarını tek bir tuşa basarak kapatabiliyorsunuz.

Sürücülere kolaylık sağlamak adına 360 derece dönüş özelliğine sahip ayna sistemi bulunmaktadır. Aktif güvenlik sistemleriyle de sürücülerinin ve yayaların uzun yoldaki güvencesi olmaktadır. Araç içi dizaynı da son derece sürücü konforuna hizmet eden, sunroof kabini de araç içerisinde aydınlık hissi sağlıyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleMercedes- Benz Actros
Sonraki makaleScania Yeni R Serisi
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here