Ana sayfa Modeller Scania Yeni R Serisi

Scania Yeni R Serisi

145
0

Scania yeni R serisi tanıtımını yaptı. Son teknoloji kullanılarak geliştirilen araçlar artık kullanıcıların bütün beklentilerini karşılayacak düzeyde yapılmıştır. Scania ülkemizde ilk olarak 1995 yılında 4’ncü nesil L serisini piyasaya sürdü ve bu konuda rakiplerine karşı büyük bir fark atmayı başardı.

R serisinde ise L serisinde ki düz ve sert tasarımların değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Daha düz ve ön kısımlarda nispi derecede yuvarlak tasarımlara yer verilmiştir. Yeni R serisi incelendiği zaman araçların rakiplere göre oldukça ön seviyede yer aldığını görebiliyoruz.

Motor ve Şanzıman

Scania yeni R serisi özellikle motoru ve şanzımanı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Şanzıman ve motora baktığımız zaman tam olarak kullanıcıların istediği ölçülerde bir gelişme olduğunu görüyoruz. Özellikle motorunun güçlü olması aynı siklette yer aldığı diğer araçlara göre yeni R serisini daha ön plana çıkarmayı başarmaktadır. Scania serilerinde kullanılan motorların genellikle yakıtta verimlilik sağlamasıyla tanındığını görüyoruz.

Yeni nesil kamyonlar ise Scania’nın bu ününü bir adım daha öteye taşımaktadır. Yakıt tüketiminizi %3 oranında düşürme imkanı sunan yeni R serisinde enjektör ve yanma odalarıyla beraber sunulan yeni arka dingil oranı bu imkanı sunmaktadır.

Sürüş Konforu

Kamyonların sürüş konforunun üst seviyede olması çok önemlidir. Bir kamyonun sürüş konforu ne kadar iyiyse şoförlerde o ölçüde rahat edeceklerdir. Scania yeni R serisi tasarlanırken şoförlerin sürüş konforu için bütün  ayrıntılar düşünülmüştür. Bu şekilde özellikle uzun yola giden şoförlerin rahat bir şekilde yolculuk geçirdiğini görüyoruz. Yeni R serisi sizlere yataklı veya yataksız olarak farklı seçeneklerle sunulmaktadır.

Aynı zamanda araçlarda güvenliğin de ön planda tutularak en iyi şekilde sağlandığını görüyoruz. Yeni R serisi bu özelliğiyle sadece sürüş konforu olarak değil güvenlik olarak da tercih edilecektir.

PAYLAŞ
Önceki makaleVolvo FH Serisi
Sonraki makaleDaf CF Serisi
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here