Ana sayfa Modeller Scania R Serisi

Scania R Serisi

188
0

Scania marka araçların, nakliyeden uzun yola kadar birçok yüksek tavanlı kabinli araçlara sahip olduğunu biliyorsunuz. R serisi ise uzun yol taşımacılığında birinci sınıf olarak tabir edilen en iyi serilerden biridir.

Scania R serisi için hem iç hem de dış özellikler bakımından birinci sınıf tanımının hakkını verdiğini ve çok yönlü bir araç olduğunu iletebiliriz. Sürücü ile sağladığı uyumun yanı sıra, yollarla da son derece uyumlu bir sisteme sahiptir.

Motor ve Şanzıman

Motorlar hem güçlü hem de yakıt tasarrufu konusunda geliştirilmiştir. %3 oranında yakıt tüketim sağlama özelliğine sahiptir. Scania R serisi, Euro 6 motorlara sahip olup 9 ve 13 litrelik kapasitelere sahiptir. 5 silindire sahip olmakla beraber hp ise 360’ya kadar çıkabilmektedir.

Yeni serisinde, güçle donatılmış motorlar sunduklarını belirtmişlerdir. Optimize edilmiş enjektörler, yeni arka dingil sistemleri de bu yeni özelliklerden birkaçıdır. Diğer serilerde olduğu gibi dizel, HVO ve biodizel çeşitlerini yakıt tüketimi kapsamında görebiliriz. Hibrid güç aktarma sistemi R serisinde de bulunmaktadır.

Sürüş Konforu

Aracın size’ı 3190 mm olarak belirtilmiştir. Bu ölçülere rüzgarlıklar dahil değil. Bununla beraber 370 ile 730 bg arasında değişen Powertrain özelliği de bulunuyor. Scania R serisi uzun ve kısa kabin seçeneklerine sahiptir. Sürüş konforunu sağlamak için iç hacmi geniş tutulmuş ve araç içi uyum son derece yükseltilmiştir. Yol tutuşu, egzoz freni, güçlü fren sistemi gibi birçok unsura sahiptir.

Tasarım olarak da dayanıklılık olarak da oldukça ideal serilerden biridir. Kısa durma mesafesi, devrilmeye karşı uyarılı hava yastığı sistemi, AEB sistemi de araçlar da yer alıyor. Emniyetli kabin özelliği de sürücülerin güvenliğini sağlayan seçeneklerden biridir. Araç içi konforu artırmak için common rail yazılımlarından da yararlanabilirisiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleScania G Serisi
Sonraki makaleIVECO Yeni Eurocargo
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here