Ana sayfa Modeller Scania G Serisi

Scania G Serisi

103
0

Kamyon ve benzeri yüksek tavanlı araç üretiminde bilinen markalardan biri olan Scania, G serisi ile uzun yol taşımacılığı ve inşaat alanlarını hedeflemiştir. Ergonomik olmanın yanı sıra güçlü kontrol sistemlerine sahiptir. Scania G serisi kabin içi ve dışı yüksek teknolojik özelliklerine sahip olup şık bir tasarıma da sahiptir. Kabin içinde yalnızca konforu değil en yüksek güvenlik önlemlerini de sunmaktadır.


Motor ve Şanzıman
Scania G serisinin motorları 9 ve 13 litrelik şeklinde ikiye ayrılıyor. Aynı zamanda dizel ve biyodizel şeklinde de yakıt türlerine sahiptirler. Scania G serisi aynı zamanda %100’ e ulaşabilen HVO ile çalışabilecek şekilde de gerekli onayları almıştır. Euro 3 ve Euro 6 gibi seçeneklere sahiptir.

5 silindire sahip olan motorlar, 250 hp’den 360 hp’ye kadar çıkabiliyor. Ortalama yakıt tüketimi için de %5’lik bir tasarruf sağlanabiliyor. İlk olarak 1991 yılında üretimine başlanan bu modellerde şu an, hibrid güç aktarma sistemi ve opsiyonlu yakıt motor sistemi de bulunmaktadır.

Sürüş Konforu


Sürücülerin konforlu hissetmesi için öncelikle tasarıma önem vermişlerdir. Bu yüzden hem yataklı hem de yataksız kabin seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda sürücüler için çalışma alanı da bulunuyor. Scania G serisi yol anında ve araçta olduğunuz her dakika için ekstra güvenlik önlemlerine sahiptir. Bununla beraber, yüksek düzeyde teknolojik iç dizayna sahiptir. İç yazılımı, aracın desteklediği sistemlerle değiştirip geliştirebiliyorsunuz. Bunun için kurulum yapmanız yeterlidir.

Sürüş konforu sağlamak adına aracı kişiselleştirebilirsiniz.  Kapı kolu kılıflarından griffin tahrik dingiline kadar aracınız için ekstra seçeneklerden yararlanabilir, daha konforlu bir ortam sağlayabilirsiniz. Sürüş konforu açısından da aracın araç koruma sistemi, acil fren sistemi ve tehlike bildirim sistemi olduğunu da iletebiliriz.

PAYLAŞ
Önceki makaleDaf CF Serisi
Sonraki makaleScania R Serisi
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here