Ana sayfa Türkiye'de Satışı Olmayan Modeller Peterbilt Peterbilt 579

Peterbilt 579

57
0

Karayolu taşımacılığı için verimlilik, performans ve güvenlik arayanların ilk tercihleri arasında yer alan fakat Türkiye’de satışı olmayan bir kamyon modeli Peterbilt 579 incelemesini gerçekleştireceğiz.

Firma tarafından vurgulanan özelliklere değinecek olursak bunlardan ilki aerodinamik oluşu. Yani işletme maliyetlerini en aza indirecek şekilde üstün bir tasarıma sahip hava ile sürtünmenin en aza indirilmesiyle yakıttan inanılmaz derecede tasarruf sağlaması özelliğidir. Rüzgar kırıcı özelliği ile aracın hız performansı da en az yakıt tasarruf performansı kadar etkileyici.

Bir diğer özellik sürücü için dizayn edilmiş, kamyondan çok tam eşyalı bir evi andıran kabin tasarımıdır. Ergonomik kabin, geniş olduğu kadar kullanışlı alanlarıyla verimlilik ve konforu maksimize etmektedir. Yatak kısmında klima, televizyon gibi elektronik eşyaların olması, mola verdiğinizde evinizden çokta uzakta olmadığınız hissi sağlayacak.

Güvenilirlik ve dayanıklık firmanın vadettiği bir diğer özellik. Diğer tır ve kamyon firmalarının aksine, Peterbilt kabin gövdesi sert alüminyumdan yapılmaktadır. Çelik ve türevlerine göre daha hafif olan bu madde, aracın performansınıda etkilemeyi başarıyor. Ayrıca uçak gibi araçlarda kullanılan bu materyal oldukça da sağlam.

Paccar Mx motoru bulunan bu çekici, 10 ileri vitesli bir şanzımana sahip. Fiyatından bahsetmek gerekirse Peterbilt 587 modeli için 90,000 ile 120,000$ arası bir bedeli gözden çıkartmalısınız. Sadece Amerika’da yetkili bir satıcıdan sıfırını satın alabilirsiniz başka herhangi bir ülkede satışı maalesef bulunmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here