Ana sayfa Modeller Mercedes-Benz Mercedes-Benz Atego

Mercedes-Benz Atego

308
0

Atego, Mercedes- Benz truck çeşitleri arasında dağıtım ve lojistik, nakliye sistemleri için tasarlanmış özel araçlarından biridir. Yeni motorların ön planda olduğu bir seridir. Eşsiz tasarım, verimlilik, güç ve dayanıklılık gibi özelliklere sahiptir.

Mercedes- Benz Atego modeli, yeni serilerinde farklı ve kreatif bir tasarım gerçekleştirmiştir. %5’ e kadar daha az yakıt harcama özelliğine sahiptir. Aerodinamik hatlara sahip yeni modeli ve düz zemini ile piyasadaki yerini almıştır.

Motor ve Şanzıman

Euro 6 motora sahip olan motor, uzun kabin, kısa kabin ve çöp şeklinde kategorilere ayrılmıştır. 4 silindirli bir model olmakla beraber 5.1 cm3’lük bir silindir hacmine sahiptir. Araç sistemlerinde common rail yazılımı kullanılmıştır. Mercedes- Benz Atego araçlarında, G 71- 6 şanzıman tipi kullanılmıştır.

Azami tork gücü ise 750 Nm olarak biliniyor.  Aks mesafesi ise araç tipine göre, 3560 ve 4760 mm arasında değişmektedir. Sıkıştırma oranı ise 17.6 olarak verilmiştir. Servo direksiyon ve telligent fren sistemine sahiptir.

Sürüş Konforu

Araç ağırlığı 6,5 ile 16 arasında değişen bu modeller, kargo firmaları için tasarlandığı için şehir içi ve dışı kullanımlara son derece uygundur. Mercedes- Benz Atego sürücülerin araca kolayca yerleşmesini saplamak adına tek bir varyantla kabine giriş imkanı tanımaktadır. 90 derece açıyla açılabilen araç kapılarına sahiptir.

İç hacmi geniş olan araç, sürücü konforunun yanı sıra sürüş konforu da sağlamaktadır. S ve L kabin şeklinde iki türlü kabin bulunmakla beraber aynı zamanda uzun ve kısa kabin şeklinde de tercih yapabiliyorsunuz. Sürüş güvenliğinizin sağlanması adına araçta tehlike bildirim sistemi ve ani hız sabitleme sistemi de bulunmaktadır. Aynı zamanda acil durumlar için güçlü tutuşa sahip fren sistemi de bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here