Ana sayfa Modeller Mercedes-Benz Mercedes- Benz Arocs

Mercedes- Benz Arocs

132
0

Arocs serisi, inşaat modellerini kapsayan serilerden biridir ve bünyesinde, damperli kamyon, beton mikseri gibi birçok yeniliği barındırmaktadır. Hem yakıt tüketimi konusunda tasarrufludur hem de dayanıklı ve güçlü serilerden biridir.

Mercedes- Benz Arocs modelleri, arasında beton pompası, damper, çekici, mikser seçenekleri bulunuyor. S, LS, L şeklinde farklı kabinlere sahiptir. Yataklı, tek yataklı, yataksız gibi opsiyonlara da sahiptir.

Motor ve Şanzıman

Teknik özellikleri seçmiş olduğunuz araç özelliklerine farklılık gösterebiliyor. Ortalama olarak 1800 dd motor devrine sahiptir. Aynı zamanda Euro 6 uyumludur. Mercedes- Benz Arocs serisi de 6 silindirli ve 12.8 cm3 silindir hacmine sahiptir. Azami tork gücü ise 2100 Nm olarak belirtilmiştir. Aks mesafesi hakkında ise, 3600 mm olduğunu söyleyebiliriz.

Sıkıştırma oranı ise, 17,3’tür. Manuel şanzıman bulunmaktadır. 3 farklı şanzıman türünün olduğunu da söyleyebiliriz. Arocs serisinde, aynı zamanda motor yan koruma sistemi ve Motor PTO da bulunmaktadır.

Sürüş Konforu

Yataklı, yataksız ya da tek kişilik yataklara sahip araçlardan size en uygun olanını tercih edebiliyorsunuz. Bu yatak alanları katlanabilir özelliklere sahip olup ayrıca, koltuk konumuna da getirilebilmektedir. Sürücü konforunu sağlamak adına ısıtma, aydınlatma ve koruma sistemleri de bulunmaktadır.

Mercedes- Benz Arocs sistemi, şerit takip sistemi, yorgunluk algılama asistanı, fleetboard, uzun kabin, güçlü fren sistemi ve dayanıklılık şeklinde özelliklere sahiptir. En zorlu inşaat sahaları ve şartları için üretilmesine karşın dış ve iç tasarımı son derece estetik ve ergonomiktir. Üstün bir teknolojiye sahiptir ve yazılımsal açıdan da sürücülerine uyum sağlayacak opsiyonlara sahiptir.

Güç, sağlamlık ve verimlilik konularında ön plana çıkmış bu araçta ayarlanabilir koltuk sistemleri, çalışma lambası ve diğer aydınlatma sistemleri de bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here