Ana sayfa Modeller Mercedes-Benz Mercedes- Benz Actros

Mercedes- Benz Actros

220
1

Ağır kamyon sınıfına gire Actros modeli, 1995 yılından bu yana üretilmektedir. Nakliye, dağıtım gibi birçok uzun yol faaliyeti için ideal araçlardan biridir. Mercedes- Benz düzenli aralıklarla bu serininn yenisini piyasa sürmekte.

Mercedes- Benz Actros karlılık, sürüş kolaylığı, yol tutuşu, konfor gibi birçok özelliği bir arada barındırmaktadır. Her ortama uygun ve güvenli bir sürüş sistemine sahiptir.

Motor ve Şanzıman

Euro 6 uyumlu olan motorlar, L, LD, LE gibi sınıflara ayrılmıştır. 6 silindirli Actros motorları, 7,7 cm3’lük silindir hacmine sahiptir aynı zamanda. Mercedes- Benz Actros 4.900 mm’lik aks mesafesine sahiptir. 1300 Nm ile 2100 Nm arasında değişen tork gücü bulunmaktadır. Motor devri ise dakika başına 1800 dd ile 2200 dd arasında değişkenlik göstermektedir.

Common- rail enjeksiyon sistemine sahip araçlara, isterseniz ek yazılımlar da getirebilirsiniz. Üç farklı şanzıman ve 7 farklı motor seçeneğiyle tüm Mercedes- Benz bayilerinde bu araç serisine ulaşabilirsiniz. S, M, L ve LH şeklinde değişen kabin sistemleri arasında tercih yapabiliyorsunuz.

Sürüş Konforu

Sürüş konforu için, güvenlik ve denge sistemleri son derece önemlidir. Actros serisinde ise, şerit takip sistemi, aktif fren sistemi, araç denge kontrol sistemi, yorgunluk algılama asistanı, akıllı durum algılama sistemi gibi birçok özellik yer almaktadır. Mercedes- Benz Actros, 2.13 metre tavan boşluğuna sahiptir.

Düz zemin araç serilerinden biridir. Aynı zamanda konfor alanına rahatça ulaşabileceğiniz 2300 mm genişliğe sahiptir. Hem ergonomik hem de şık bir iç tasarıma sahiptir. Araç, molalarda uyuyan sürücüler için de uyku konforu alanına sahiptir. İç kısmında ayarlanabilir koltuk ve yatağa dönüşebilen bir alan bulunmaktadır. Aynı zamanda günlük yeme- içme ya da çalışma gibi işlemleriniz için de aranan konfor sağlanmıştır.

1 YORUM

  1. Hem Türkiyede üretiliyor hemde üretiminde bizim insanlarımız çalışıyor. Ayrıca mercedesin bir adı var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here