Ana sayfa Modeller Man MAN TGX

MAN TGX

147
0

Özellikle uluslararası uzun yol taşımacılığı denilince akla ilk gelenlerden biri Man TGX modelleridir. Dünya çapında iş yapan firmalardan biriyseniz, nakliye konusunda Man TGX modelini tercih edebilirsiniz.

Sürüş konforu, yol tutuşu ve kuvvet açısından ideal araçlardan biridir. Aynı zamanda da iyileştirilmiş yakıt tüketimine sahiptir. Bu şekilde, çok daha tasarruflu şekilde nakliye işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Yüksek verimliliğin yanı sıra, güvenilir ve ekonomik sistemlere sahip olması da önemli özelliklerindendir.

Motor ve Şanzıman

Man TGX serisinin birçok alt modeli bulunuyor. Bu serinin ortak noktalarından biri de yeni nesil motora ve güçlü yol tutuşa sahip olmasıdır. Man TGX serisi, yenilenmiş alt silindirli motora sahiptir. Aynı zamanda Common- Rail teknolojisine sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Araç motor tahrik sistemlerinde yapılan yenilenme iyileştirme faaliyetleriyle yakıt tüketimi düşürülürken ayı zamanda, tork gücü ise artırılmıştır. 200 Nm ve 20 PS daha güç artırılmıştır. Araçta isterseniz, hidrojenize edilmiş bitkisel yağlar da kullanılabiliyor. Bu alanda ilklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Kilometre ve litre oranına göre de çok karlı olduğunu söyleyebiliriz.

Sürüş Konforu

Sürüş konforunu sağlamak adına acil fren sisteminden MAN BrakeMatic özelliklerine kadar birçok unsurun bulunduğunu söyleyebiliriz. Man TGX serisinde, mesafe kontrollü hız sabitleyici, çok fonksiyonlu direksiyon, CDC, elektronik stabilite programı( Esp) gibi özellikler bulunuyor. Bununla beraber, güvenli ve iyi bir yol için sizlere şerit takip asistanı ve aktif sarsıntı istikrarı bulunmaktadır.

Yanı sıra, GPS destekli sürüş hızı ayarlama sistemi, Man TipMatic ve Man Hydro Drive da önemli özellikler arasında. Ekstra çekiş gücü özelliği sayesinde, sürücülerin araçları yolda kalmayacaktır. Aynı zamanda on iki vitesli sürüş dinamiği bulunduğunu da belirtelim. Uzun yollar için nakliye masraflarını en aza indirdiğini söyleyebiliriz.

PAYLAŞ
Önceki makaleISUZU NLR
Sonraki makaleMack Anthem
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here