Ana sayfa Türkiye'de Satışı Olmayan Modeller Mack Mack Pinnacle™ Modeli

Mack Pinnacle™ Modeli

771
0

Mack Pinnacle™ Modeli, Mack kamyon firması tarafından üretilen Amerikan menşeili bir kamyon modelidir. ağır yük nakliyatı denince akla gelen firmalardan biri olan Mack, Pinnacle modelinde de gelişmiş şasi sistemini kullandığı için zorlu arazi şartlarında dahi yükün eşit miktarda dağılmasını ve aracın her türlü arazi şartlarında üstün performans elde etmesini sağlamıştır.

Aracın dingil konumu öyle bir ince hesaplanmış ki yokuş çıkışlarında yükün ağırlığının eşit derece kasa hacmine yayılmasını sağlar. Böylece yokuşta dengelenen ağırlık sayesinde aracın çıkış gücü aşırı bir düşüşle karşılaşmaz. Kabin dizaynı da yine şoförlük mesleğini icra edenlerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak türde bir çözüm üretmiştir.

Oldukça geniş olan kabin içerisinde şoför rahatça hareket edebilir. Yatak kısmıda hem geniş hemde yan camlar sayesinde ferahtır. Bütün gün bir koltukta oturmak nedeniyle belirli hastalıklara kapılma riskine karşı Mack eşsiz konfor sağlayan bu koltukları kamyon sürücüsüne adeta armağan etmiştir.

Aracı yönetmek oldukça basittir. Şoförün ihtiyaç duyduğu bütün eylemleri gerçekleştirecek düğme ön konsol üzerinde yer almaktadır. Böylece şoför dikkatini dağıtmadan aracın bütün işlevlerini kolayca sağlayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here