Ana sayfa Modeller Ford Ford F-Max Çekici 2018 Tanıtım

Ford F-Max Çekici 2018 Tanıtım

106
0

2018 yılı sonuna doğru tanıtılan Ford F-Max, %6 yakıt tasarrufu sağlayan yeni motoru ve yepyeni kupa tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ford F-Max tır fiyatları için tıklayın.

Ford F-Max’te aynalar tasarımın en güzel parçaları diyebiliriz. Mükemmel görüş açısına sahip olmak ve her türlü hava koşullarında dikiz aynanızın görünür kalmasını sağlamak için tercih edebilirsiniz. Ford F-Max’te dizik aynaları elektrikli ve ısıtmalıdır. Bu modelde farlar da yenilendi. En dikkat çeken özellik ise dönüş yardım aydınlatması ve LED gündüz farları. Ayrıca opsiyonel olarak kısa Led farlarıda taktırabilirsiniz.

Araca inerken yada binerken sürekli kullanılan ve aracın önemli parçaları arasında yer alan basamaklar F-Max ile birlikte aerodinamik ve geniş. Yani araç seyrederken yakıt tüketimini arttırmayan ve rüzgardan etkilenmeyen bir tasarım uygulanmış ayrıca sızdırmaz basamak kapağı da seyir halindeyken içeri hava akışını önler ve içerinin ısısını sabit tutar. Ön basamaklar araca farklı bir hava katmış durumda. İhtiyaç halinde ön cama kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlayan ve ön panjura eklenmiş katlanabilir ön basamaklar çok hoşunuza gidecek.

Ford kamyon ve çekiciler arasında en geniş kabine sahip modeli olma ünvanını kazanan F-Max, toplam kabin yüksekliği 2160 mm olup, kabin genişliği ise 2277 mm’dir. Ayrıca sportif görünümlü yeni deri direksiyon ve tam katlanabilir direksiyon kolonu ile aracı sürerken keyif alacaksınız. Her türlü problemi, arızayı ve durumu ortaya koyan gösterge paneli de tamamen yenilenmiş durumda. 8 inc genişliğinde tamamı renkli gösterge paneli yolculuk esnasında en yakın arkadaşınız olacak.

Baş üstü saklama alanları ile yolculuk esnasında neye ihtiyacınız olursa o hep yanınızda. 225 litre saklama kapasiteli dolaplar, 105 litre saklama kapasiteli yatak üstü dolaplar, 38 litre kapasiteli kolay erişebilir buzdolabı ile araç bir karavandan farksız gözüküyor.

F-max ile birlikte birçok teknolojide şoförlerin ihtiyaçlarını karşılamayı başarıyor. Adaptif Hız kontrol sistemi, önde hareket halindeki araçla aranıza belirli bir mesafe koyar ve otomatik olarak hız düşümü veya arttırma gerçekleştirir. Şerit takip asistanı zaten günümüzde her araçta var yine de aracın şeritten çıkmasını engeller, kaza yapma riskini en aza indirir. Elektronik Stabilite Kontrolü ise aracın savrulma ve devrilme riskine karşı farklı yol ve iklim koşullarında fren sistemini kontrol ederek aracın dengede durmasını sağlayan yeni bir teknolojidir. Araçta hız sabitleme, yokuş kalkış desteği ve acil durum frenleme sistemi de bulunmaktadır.

Teknik verilerine değinecek olursak 490 beygir gücünde 2500Nm tork üreten Ecotorq E5 motor bulunmaktadır. Yakıt tüketimini en aza indirgemek için eco sürüş modunu yada zamandan tasarruf etmek için power sürüş modunu kullanabilirsiniz. Acik durumlarda kullanabilmeniz için 400 kW motor freni gücü yine araca eklenen bir başka özellik olarak dikkat çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here