Ana sayfa Modeller Ford Ford 4142P

Ford 4142P

179
0

Ford Trucks’lar arasında yer alan model, inşaat araçları serisindendir. Yeni nesil Ecotorq motorlarına sahip olan bu seri, inşaat koşullarına dayanıklı ve sürüş konforu yüksek bir modeldir. Ford 4142P, beton pompası modelinde bir araçtır. 

Motor ve emisyon standardı olarak da oldukça iyi seviyededir. Aracın simülasyonu için, Ford Trucks sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yanı sıra, 360 derece özelliği sayesinde de aracın iç ve dış kısmını gözlemleyebilirsiniz.

Motor ve Şanzıman

4142P beton pompası modelinin, aks düzeneği 8×4’lüktür. Emisyon standardı ise, Euro 6 olarak bilinmektedir. Dingil mesafesi 6000 mm olmakla beraber, bu sınıftaki araçlara göre oldukça iyi seviyede olduğunu söyleyebiliriz.  Ford 4142P modelinde, Ecotorq 12.7 litre motor bulunmaktadır. Silindir hacmi ise 12. 740 cc olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla beraber, tork gücü ise, 2150 nm’ dir.  Debriyaj aktarımı konusunda 430 mm, tek diskli olduğunu söyleyebiliriz. Yağ hacmi 50 litre olmakla beraber, yakıt tankı ise 3150 litre ve çeliktir. Şanzıman özellikleri manuel ve otomatik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Sürüş Konforu

Ergonomik koltuklar, yeni nesil direksiyon simidi, araç içi müzik ve elektronik destek sistemleri ile Ford 4142P inşaat sınıfı araçlar arasında sürüş konforu konusunda en iyilerden biridir. Kabin olarak da, alçak tavan yataksız kabin, DC, LR, SD kabin ve çift kabin gibi seçenekleri bulunmaktadır. Otomatik çekiş kontrolü, ayarlanabilir hava kompresörü, dijital takograf, diferansiyel kilit gibi birçok özelliği sayesinde de kullanıcılara daha iyi bir donanımla hizmet vermektedir.

Isıtmalı ve hava süspansiyonlu sürücü koltuğu, yüksekliği ve eğimi ayarlanabilir direksiyon, elektrikli camlar, immobilezer, ısıtmalı ve elektrik kumandalı yan aynalar, bel desteği, hız sabitleyici, kabin süspansiyonu da sürüş konforunda etkili öğelerdir.

PAYLAŞ
Önceki makaleBmc Pro 522
Sonraki makaleBMC PRO 827 Kamyon
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here