Ana sayfa Modeller Ford Ford 4142P 6000

Ford 4142P 6000

163
0

Ford’un 4142P serisinin alt modellerinden biridir. Araç tipi olarak da beton pompası serisinden olduğunu söyleyebiliriz. İnşaat serisinden olan araç, zorlu şartlarda da en yüksek performansı göstermektedir. Aynı zamanda da, yük taşımada oldukça iyi bir araç olduğunu da söyleyebiliriz.

Ford 4142P 6000 modelinin 4142P’den birkaç farkı bulunmakla beraber, iyi bir model olduğunu söyleyebiliriz. Direksiyon sisteminden elektrik sistemine kadar verimli bir araç, diyebiliriz.

Motor ve Şanzıman

Beton pompası modellerinden biri olan bu araçta, diğer inşaat serilerinde olduğu gibi, Ecotorq 12.7 litre motorun bulunduğunu söyleyebiliriz. Ford 4142P 6000 modelinde, silindir hacmi ise, 12740 cc’ dir. Motor gücü ise 420 PS ve 1800 dakika/ devir oranına sahiptir. SCR tankı 55 litre ve yağ hacmi ise 50 litredir.

Direksiyon sistemi ise yüksek torklu tek devrelidir. Şasi kalınlığı 10 mm iken şasi dayanımı ise 500 MPa’dır. Fren sistemi ise, çift devreli hatta sahiptir. Son olarak, güç aktarımı ve şanzımandan söz etmek gerekirse,  manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerine sahiptir. Debriyaj aktarımı ise, 430 mm ve tek disktir.

Sürüş Konforu

Sürüş konforunu sağlamak adına, sürücü koltuğu, direksiyon ve frenleme sistemlerinin yeni nesil oluğunu  söyleyebiliriz. Klima, müzik ve dijital sistemler, 4 noktadan bağımsız kabin süspansiyonu, hız sabitleyici, elektrikli camlar, ısıtmalı ve elektrik kumandalı yan aynalar, ön ve arka antiroll bar  özellikleri sürücülere araç kullanımı konusunda yardımcı olmaktadır.

Ford 4142P 6000 kapsamında, mekanik tavan havalandırması, bel desteği, diferansiyel kilit, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve tek anahtar, yüksekliği ve eğimi ayarlanabilir direksiyon özellikleri de bulunuyor. Ford Trucks sitesini ziyaret ederseniz araç içi sistemleri görebilir, simülasyondan yararlanarak özelliklerine yakinen göz atabilirsiniz.

Ford 4142P İnşaat Serisi Kamyonu Detaylı Teknik Bilgiler;

PAYLAŞ
Önceki makaleISUZU NPR10
Sonraki makaleMITSUBISHI FUSO FJ
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here