Ana sayfa Modeller Ford Ford 4142M

Ford 4142M

125
0

Ford Cargo sınıfına giren araçlardan biri olan 4142M, ağır ticari araçlarından biridir. Özellikle inşaat alanlarında kullanılan kamyon sınıfı bir araçtır. Dayanıklılığı ve tasarımı ile tercih edilen modellerdendir.

Klasik renklerin dışında, farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Ford 4142M modeli içerisinde, çekici, nakliye aracı, inşaat araçları gibi alt seçenekler de bulunmaktadır. Ford, ‘Her yükte ve koşulda’ mottosuyla bu araçlarını hizmete sunmuştur.

Motor ve Şanzıman

Mikser tipi bir araç olan 4142M modeli, emisyon standardı olarak Euro 6’dır. Motor tipi ise, Ecotorq yeni nesil motordur ve 12,7 litredir. Ford 4142M, 2150 tork gücüne sahiptir. Yağ hacmi ise 50 litre olarak belirtilmiştir. Motor gücü hakkında bilgi vermek gerekirse, 420 PS ve 1800 d/ d gücünde olduğunu söyleyebiliriz.

Şanzıman olarak aracın, manuel ve 1620 otomatik şanzıman seçenekleri mevcuttur. Dingil açıklığı ise 5100 mm’dir. Aks figürasyonu ise 8×4 şeklinde aracın bilgilerinde belirtilmiştir. Yakıt tankı ise oldukça iyi bir hacme sahiptir ve 315 litredir. Güç aktarımı ise, debriyaj 430 mm ve tek disklidir.

Sürüş Konforu

Alçak tavan ve yataksız kabin şeklinde olan modelin sürücülerine kolaylık ve pratiklik sağlaması adına birçok  özelliği bulunmaktadır. Ford 4142M, motordan tahrikli PTO, kabin süspansiyonu, elektrikli camlar, dijital takograf, antiroll bar, anti blokaj sistemi, balata aşınma uyarısı, mekanik tavan havalandırması gibi birçok özellik bulunuyor. Aracın kullanıcı dostu bir yakıt sistemi var.

Bununla beraber üstün bir sürüş konforu olduğunu da garanti edebiliriz. Ford Truck sitesinden aracın 360 derece görünümünü görebilir, elektronik araç içi sistemlerini ve araç koltuklarını, emniyet kemerlerini ve benzeri görebilirsiniz. İnşaat ortamlarının zorlu koşullarına hazır ve sürüş için sizi etkilemeyecek süspansiyon sistemlerine sahiptir.

PAYLAŞ
Önceki makaleBMC PRO 1114 Çekici
Sonraki makaleIsuzu Tora
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here