Ana sayfa Modeller Ford Ford 1842T

Ford 1842T

265
0

Ağır ticari araç denildiği zaman akıllara ilk gelen markalar arasında yer alan Ford, her zaman en kaliteli araçları üretmeye dikkat etmiş ve bu konuda çok gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Ford 1842T ise Ford’un en iyi araçları arasında yer almaktadır.

Aracın tasarımından üretimine kadar her zaman son teknolojinin kullanıldığını görebilirsiniz. 1842T sahip olduğu özellikleri sayesinde sizlere diğer kamyonlara göre daha konforlu ve rahat bir yolculuğun da kapısını açacaktır. Araçta bir kamyondan beklediğiniz bütün özelliklerin yer aldığını görebilirsiniz.

Motor ve Şanzıman

Ford 1842T motor ve şanzıman bakımından da çok iyi özeliklere sahiptir. Ecotorq 12.7 litre motorun kullanıldığı araçta silindir hacminin 12 bin 740 olduğunu görüyoruz. Motorun gücü ise 420 PS seviyesindedir. Yağ hacminin de 50 L olduğunu görüyoruz. Gördüğünüz gibi aracın motoru tam olarak ihtiyaç duyulan özelliklere ve donanıma sahip olarak karımıza çıkmaktadır.

Aracın  motorunun bir diğer özelliği ise; çok az yakıt tüketmesidir. Bu konuda aracın tasarruflu olması yakıt masrafınızı düşürecektir. Araçta yer alan manuel şanzımana baktığımız zaman 1 dişli ve 16 dişli olarak kullanıldığını görüyoruz. Otomatik şanzımanın oranları ise 1 dişli ve 12 dişli olacak şekildedir.

Sürüş Konforu

Bir araç  uzun yola gidecekse kesinlikle bu aracın sürüş konforu bakımından iyi olması gerekir. Ford 1842T ise sürüş bakımından diğer araçlara göre daha konforlu olmasıyla dikkat çekiyor. Araçta kullanılan yatak kabinine baktığımız zaman ekstra yüksek bir kabin kullanıldığını görüyoruz. Aynı zamanda klima ve ısıtıcı gibi donanımlarda yer almaktadır. Araçta istediğiniz zaman müzik dinleyebilmeniz için radyo ve CD çalar da yer almaktadır. Aracın içi ve dışı son teknoloji kullanılarak oluşturulmuştur ve şoförlerin bütün ihtiyaçları düşünülmüştür.

PAYLAŞ
Önceki makaleBMC 415
Sonraki makaleISUZU N-WIDE
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here