Ana sayfa Modeller Daf Daf XF Serisi

Daf XF Serisi

203
0

Daf, Hollandalı ağır ticari araç üreticisidir. Markanın ürettiği birçok ticari araç olduğunu görebilirsiniz. Avrupa’da uzun süredir bilinen Daf, son yıllarda adını ülkemizde de duyurmayı başardı. Daf XF serisi ise Daf’ın amiral gemisi diyebileceğimiz araçları içerisinde yer almaktadır. Her zaman son teknolojiyi kullanarak araçlarını geliştirmeye dikkat eden Daf, en büyük yenilikleri ilk başta XF serisine getirmektedir.

XF serisi araçlarda diğer ağır ticari araçlara göre bu konuda farkını kısa süre içerisinde gösteriyor. DAF’ın getirdiği yeniliklerle beraber XF serisinin dikkat çeken bir araç serisi olduğunu görüyoruz.

Motor ve Şanzıman

Ağır ticari araçların en fazla dikkat edilmesi gereken parçaları arasında şanzıman ve motorunun yer aldığını görüyoruz. Özellikle motor gücü araçlarda ilk dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisidir. Daf XF serisi motor gücüyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Araçlarda 10.8, 12.9 litrelik 6 silindirli motorların tercih edildiğini görüyoruz.

Kullanılan motorlar yakıt tasarrufu imkanı da sunduğu için sizlere uzun mesafelerde daha az yakıt harcama imkanı sağlar. Aynı zamanda araçlarda sık sık meydana gelen motor arızalanması gibi durumlar VF serisinde meydana gelmemektedir. Bu sorun yaşama ihtimalinizi minimuma düşürür.

Sürüş Konforu

Şoförlerin ister ağır ticari araç olsun isterse normal bir araç olsun en fazla dikkat ettiği özellikler arasında sürüş konforu da yer almaktadır. Yalnız sürüş konforunun ağır ticari araçlarda daha önemli hale geldiğini görebiliyoruz. Bunun sebebi ise; uzun yola giden veya kısa mesafede mal sevkiyatı yapan kişiler araç sürerken hemen yorulabilmektedir.

Daf XF serisi sürüş konforu konusunda incelendiği zaman ne kadar iyi olduğunu bir kez daha göstermektedir. Aracın üretimi sırasında şoförlerin sıkıntı yaşamaması adına her şeyin düşünüldüğünü görüyoruz. XF serisinin konforlu ve lüks bir yapısı vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here