Ana sayfa Modeller Daf Daf CF Serisi

Daf CF Serisi

90
0

Daf, Hollanda menşeli ağır ticari araç üreticisidir. Son zamanlarda ülkemizde de popüler olmaya başlamasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmiştir. DAF’ın amiral gemisi olarak genellikle insanlar XF’yi görür. Fakat DAF, XF dışındaki serilerinden olan CF’ye de değişiklikler yapmayı ihmal etmiyor.

Daf CF Serisi, son yıllarda yapılan değişimlerle beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Özellikle araçların görünüşünde yapılan değişimler daha fazla ilgi çekmelerine yardımcı oldu. Daf, CF serisinde bunun dışında farklı değişimlere gitmeyi de ihmal etmedi.

Motor ve Şanzıman

Bir ağır ticari araç için en önemli parçaların motor ve şanzıman olduğunu görebiliyoruz. Bir aracın motor ve şanzımanı ne kadar güçlüyse o denli rahat sürüş sağlanabilmektedir. Aynı zamanda motoru yeteri kadar güçlü olmayan araçların özellikle uzun yola giden kişilere çeşitli sıkıntılar çıkardığını görebiliyoruz. Bir aracın motoru ne kadar güçlüyse araç o kadar rahatlık sunacaktır.

Daf’da bunun farkında olduğu için araçlarında motor ve şanzımanı özel olarak hazırlamaktadır. Daf CF serisi motoru yakıtı tasarruflu bir şekilde kullandığı için çok fazla yakıt masrafınız da olmayacaktır. Motorların üretimi sırasında firmanın özel olarak çalıştığını ve bu konuda son teknolojiden faydalandığını görebiliyoruz.

Sürüş Konforu

Daf CF serisi çok iyi bir sürüş konforuna da sahiptir. Bu yüzden şoförler uzun süre araç kullansa bile yorulmayacaktır. Aynı siklette yer alan araçlar göre daha iyi bir sürüş imkanı sunuyor. Ağır ticari araç seçimleri sırasında sürüş konforu diğer araçlara nazaran daha önemli bir hal almaktadır.

Bu yüzden araçlarda sürücülerin daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamaları için ekstradan düzenlemelere gidilmiştir. Daf, sürücülere sürüş konforunun yanı sıra yüksek güvenlik de sunmaktadır. Sunulan güvenlik sayesinde sorunsuz bir şekilde teslimatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleScania Yeni R Serisi
Sonraki makaleScania G Serisi
Kamyonlar
Kamyonlar hakkında geniş bilgi kaynağı. Güncel Kamyon fiyatları, kamyonların özellikleri, dünyadaki her markaya ait kamyon modellerine ulaşabileceğiniz özgün kaynak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here